א.א. המבצעים שרותי ביוב בע"מ
 
 
 
 
 
4.5
10 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3259955
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פתיחת סתימות בצנרת

 
אחת הבעיות השכיחות ביותר המופיעה בצנרת הביתית היא סתימה. עם זאת, ישנם סוגים רבים של סתימות הנבדלים אלו מאלה בגורם שהוביל לסתימה, במיקום הספציפי של הסתימה ובדרגת החומרה שלה כמובן. כך, לדוגמה, ישנן סתימות קלות מאוד שניתן לפתור באופן עצמאי פשוט על ידי פירוק הסיפון וסילוק החומרים שנתקעו בו, אך ישנן גם סתימות חמורות מאוד המחייבות התערבות מקצועית.

בנוסף, ישנן סתימות שיכול לפתור כל שרברב המחזיק בציוד הידני המתאים, כמו לדוגמה קפיץ לסילוק גורמים מפריעים מהצנרת הביתית, אך ישנן המחייבות הזמנת שירותי ביובית. במאמר שלפניכם נפרט אודות סדר הפעולות של פתיחת סתימות בצנרת.
 

סוף פתרון ההצפה באפיון פתיחת הסתימות בצנרת

 
לפני שניגשים למלאכת פתיחת הסתימה, חשוב מאוד לאפיין את התקלה. באופן הזה תוכלו להעלות השערות בנוגע לסוג התקלה ובמידת הצורך, לכוון את אנשי המקצוע שיבואו לעזרתכם למציאת הפתרון המתאים. שימו לב במיוחד לנקודות הבאות:

  • באיזה מקום ישנה סתימה בדירה והאם מדובר רק באזור אחד או בכמה אזורים במקביל (כיור המטבח, המקלחת, האמבטיה, האסלה ועוד).
  • האם באזור הסתימה ישנם ריחות לא נעימים של ביוב?
  • האם מדובר בסתימה מלאה או חלקית, כלומר האם מדובר במקרה של מים עומדים או לא?
  • כמה זמן כבר נמשכת הסתימה?
  • האם ישנם דיירים נוספים במבנה הסובלים מבעיות הדומות לשלכם?
  • האם כבר סבלתם מבעיות דומות בעבר בדירה הנוכחית?
  • האם ישנן עדויות לסתימה גם מחוץ למבנה, כמו למשל בגינה או בחצר?
 

ניסיון לפתור את התקלה עצמאית

 
פתיחת סתימות בצנרת היא מלאכה פשוטה מאוד בחלק ניכר מהמקרים. כך, לדוגמה, אם מדובר בסתימת צנרת בכיור המטבח, יש בראש ובראשונה לפרק את הסיפון (לא לשכוח להציב דלי מתחת לסיפון לפני תחילת העבודה) ולבדוק האם הוא סתום. במקרים רבים יתברר כי שאריות מזון שנותרו בכיור הצליחו להסתנן פנימה ולחסום את הסיפון. לאחר הסילוק שלהן, הסתימה תיעלם כלא היתה. סתימות בשירותים ניתן לפתוח במקרים רבים באמצעות פומפה איכותית וקצת סבלנות, או בעזרת חומרים כימיים לפתיחת סתימות הניתנים לרכישה בחנויות לחומרי בניין. סתימות במקלחת ניתן לנסות לפתוח באמצעות קפיץ ייעודי המחובר לגלגלת ידנית. הקפיץ מוחדר לחור הניקוז ואוסף שערות וסיבים סוררים.
 

קריאה לאנשי מקצוע

 
אם לא הצלחתם לטפל בתקלה בעצמכם, מומלץ לפנות לאיש מקצוע אמין, במיוחד אם התקלה כבר נמשכת זמן מה. אם הבעיה ממוקדת לדירה שלכם בלבד, רוב הסיכויים שכל שרברב ממוצע יוכל להתמודד עם הסתימה. עם זאת, במקרים שבהם מדובר בתקלה המופיעה במספר דירות במקביל, ייתכן מאוד שמדובר כבר בבעיה בצנרת הביוב העירונית. במקרה הזה יש לתת עדיפות לחברה המספקת שירותי ביובית.
לקבלת פרטים נוספים על פתיחת סתימות בצנרת, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים של חברת א.א. המבצעים שירותי ביוב בע"מ בטלפון מספר 072-3259955.